Haber

Başkan Deveci’den öğrencilere ‘ikamet’ çağrısı

Atakum Belediye Lideri Av. Cemil Deveci, üniversite öğrencilerine ikametlerini Atakum’a aldırmaları konusundaki çağrısını yineledi.

Başkan Cemil Deveci ve eşi Gülay Deveci, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının temsilcileriyle bir araya geldi. Üniversiteli gençler, Başkan Deveci’ye taleplerini ve projelerini anlatarak tahlil tekliflerinde bulundu.

“Katılımcı Bütçe” çalışmaları hakkında bilgi veren ve gençlere ikametlerini Atakum’a aldırmaları konusundaki çağrısını yineleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Sizin dört yıl bu kentin yaşam biçimine ve yönetimine müdahil olabilmeniz için ikametgahınızı aldırmanız çok önemli. Nüfusla paralel olarak artan belediye bütçesini üniversite öğrencilerinin ihtiyaçları için kullanacağız. Atakum’un bir özelliği var. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin yaklaşık yüzde 5’i mezun olduktan sonra Samsun’da, Atakum’da kalmışlar. Burası kıymetli bir kent. Sizler de bu türlü bir kentte eğitim görüyorsunuz. Siz kendi alanınızda, biz kendi alanımızda vazifelerimizi yapalım. Birbirimizi motive edelim ve üste gerçek yükseltelim” dedi.

“Değişimin öncüsü sizsiniz”

Gençlerin kendi geleceklerinde söz sahibi olmasının önemine değinen Av. Gülay Deveci, “Lütfen kendinizi tabir edin. Alanda dezavantajlı bayanlarla çalışıyoruz. Onların özgüvenlerini yakaladıklarını ve gözlerindeki pırıltıyı görmek benim için her şeye paha. Ben cumhuriyet sayesinde bu imkanlara daha rahat bir biçimde sahip oldum. Benden sonra gelecek jenerasyona de ışık saçmam gerektiğini hissediyorum. Rol model değil, ışık saçmak. İnsanların elinden tutup tıpkı yere gelmesi için yardımcı olmamız gerekiyor. Bu yüzden gençler için daha fazla çalışıyorum. Değişimin öncüsü sizsiniz, bu ülkeye de değişim kesinlikle gelmeli. Bunu siz sağlayacaksınız. Daha bilgili ve bu ülkeyi ileriye taşıyabilecek fikri olan insanları bir ortaya getirmeye çalışın” diye konuştu. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu