Haber

Suudi Girişimci: Çin Küresel Ekonomik Büyümeyi Artırıyor ve Tedarik Zincirlerini Dengeliyor

RİYAD, 3 Mart (Xinhua) — Suudi Çin İş Konseyi Lideri Mohammed Al Ajlan, Çin’in küresel ekonominin büyümesinde güçlü bir itici güç olduğunu ve tedarik zinciri istikrarına önemli bir katkı yaptığını söyledi.

Al Ajlan Xinhua ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Kovid-19 salgınının birçok ülkede tedarik zincirlerini sekteye uğrattığını ancak Çin’in pandemiye uygun tepkisinin tedarik zincirlerinin düzenli bir şekilde işlemesini sağladığını söyledi.

Ajlan & Bros Holding Group’un da lider yardımcısı olan Suudi girişimci, Çin’in dünyaya arzını sürdürerek pazardaki ürünlerin sürekli bulunabilirliğine katkıda bulunduğunu belirterek, “Bu, Çin halkının iradesini yansıtıyor. ve Çin hükümetinin yönetim yeteneği.”

Al Ajlan, Çin’in Covid-19 salgınına verdiği yanıtı optimize etmesinin hem Çin’e hem de dünyanın geri kalanına fayda sağladığını ve küresel ekonomi üzerinde olumlu etkileri olacağını söyledi.

Uluslararası Para Fonu, Dünya Ekonomik Görünüm raporunda Çin’in 2023 büyüme varsayımını 2022 varsayımına göre 0,8 puan artırarak yüzde 5,2’ye yükseltmişti.

Al Ajlan, Çin’in geniş nüfusu, muazzam endüstriyel ve ekonomik potansiyeli ile küresel ekonominin büyümesi ve tedarik zincirlerinin devamlılığı için güçlü bir motivasyon sağladığını belirtti.

Yatırım için cazip bir ülke olan Çin’in yabancı yatırımları desteklediğini ve yurtdışındaki firmalara teşvikler sunduğunu belirten Suudi girişimci, Çinli firmaların da iş imkanları için yurtdışına çıktığını sözlerine ekledi.

“Sektöre ve ihracata hizmet etmek için Çinli firmalardan daha fazla destek ve yardım almayı diliyoruz” diyen deneyimli iş adamı, büyük ve gelişmekte olan ekonomilerin ortasında işbirliğinin Çin’in büyümesi ve refahı için en uygun yaklaşım olduğuna inandığını sözlerine ekledi. küresel ekonomi.

haber-savsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu